Z czym się wiąże faktoring dla firm?


Faktoring dla firm to innowacyjne rozwiązanie, z którego obecnie korzysta wielu różnych przedsiębiorców. Jest to naprawdę bardzo dobre wyjście, jeżeli dana firma ma problem z tak zwanymi zatorami płatniczymi, które to skutkują problemami finansowymi nie z winy przedsiębiorcy. Faktoring w naszym kraju cieszy się ogromną popularnością, dlatego też możemy zaobserwować, że większość firm decyduje się na to rozwiązanie, zamiast kredytu dla firmy. W związku z tym, czym konkretnie jest faktoring i dla kogo jest skierowany?

Czym jest faktoring?

Faktoring jest niczym innym, aniżeli wykupieniem przez faktora, a więc firmę świadczącą usługę faktoringu nieprzeterminowanych wierzytelności (faktur) od faktorantów, więc firm mających problemy finansowe, od niezależnych kontrahentów z tytułu zrealizowanych dostaw, czy też świadczonych usług. Firma zajmująca się faktoringiem może oferować swoim klientom również inne usługi, takie jak na przykład prowadzenie rozliczeń, inkaso należności, pomoc w ściąganiu przeterminowanych należności i wiele innych. Czas pomiędzy wystawieniem faktury natomiast otrzymaniem środków z niej wynikających, może być różny. Wystawienie dokumentu, jakim jest faktura skutkuje powstaniem zobowiązania podatkowego, nawet kiedy nie otrzymaliśmy jeszcze gotówki. W tym czasie może powstać konieczność zapłacenia innych należności, takich jak na przykład opłaty za media, wynagrodzenia itp. Jeżeli przedsiębiorca jest właśnie w takiej sytuacji, to pomóc może właśnie usługa faktoringu. Można o niej poczytać również na stronie internetowej https://money24.pl/faktoring-dla-firm-ranking/.

Faktoring online dla firm – co to?

Faktoring online doskonale sprawdzi się, jeżeli chodzi o przedsiębiorców, którym zależy na tym, żeby błyskawicznie rozliczyć faktury i jednocześnie do minimum ograniczyć formalności związane z usługą faktoringu. Jeżeli chodzi o faktoring online, na przedsiębiorcy nie ciąży obowiązek podpisania czasowej usługi z firmą faktoringową. Ponadto wszystkie koszty z tym związane są naliczane jedynie wtedy, kiedy przedsiębiorca rzeczywiście skorzysta z tej usługi, a więc sfinansuje określoną fakturę. Żeby taką fakturę sfinansować wystarczy dostęp do internetu. Dzięki czemu przedsiębiorstwa w każdym czasie może rozliczyć pojedynczą fakturę, zarówno na mniejsze, jak i większe kwoty. Ponadto mnóstwo firm faktoringowych przelewa pieniądze na konto wskazane przez przedsiębiorcę w ciągu 15 minut od pozytywnej weryfikacji sprzedanej faktury. W związku z tym wystarczy, że przedsiębiorca zaloguje się do specjalnego panelu a stronie internetowej faktora i następnie wyśle scan bądź zdjęcie faktury, którą chce sfinalizować.Faktoring ma naprawdę wiele zalet, które docenią zarówno firmy produkcyjne, jak również handlowe, które obracają dużą gotówką. Faktoring online ma takie atuty, jakimi nie dysponują na przykład kredyty dla firm. Przede wszystkim umowa faktoringu nie ma wpływu na zdolność finansową przedsiębiorstwa, w związku z czym, jeżeli firma będzie miała finansowe problemy, ma możliwość skorzystania z innych produktów bankowych, żeby się ich pozbyć.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *