Revolut – karta wielowalutowa. Komu i dlaczego się opłaca?

revolut

Zakupy w internecie już od wielu lat cieszą się coraz większą popularnością. Z biegiem czasu rośnie również zainteresowanie sklepami zagranicznymi, gdzie można dokonywać zakupów praktycznie bez żadnych barier. W tym miejscu pojawia się jednak problem dotyczący płacenia w obcej walucie oraz związane z nim przewalutowanie. Tego typu rozterek można jednak skutecznie uniknąć zaopatrując się w kartę Revolut, czyli coraz popularniejszą kartę wielowalutową, która umożliwia płacenie na całym świecie bez ponoszenia kosztów, jakie wiążą się z przewalutowaniem.

Jak właściwie działa Revolut?

Revolut to darmowa aplikacja mobilna połączona z kartą Mastercard, dzięki której zyskujemy możliwość płacenia zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych na całym świecie. Aby zacząć z niej korzystać, wystarczy pobrać ją na telefon a następnie zarejestrować się poprzez podanie i potwierdzenie danych osobowych. Tak powstaje darmowe konto, które możemy sami doładować środkami w dowolnej walucie (do wyboru mamy ich aż 25), na kilka różnych sposobów:

  • przy pomocy karty,
  • poprzez przelew ze swojego konta bankowego,
  • korzystając z Apple Pay.

Ponadto, istnieje możliwość zamówienia karty Mastercard. W tym przypadku możemy sami zadecydować, z jakiego rodzaju kart chcemy korzystać:

  • karta wirtualna – jest darmowa i przeznaczona tylko i wyłącznie do płatności online,
  • Mastercard – kosztuje 9 zł i umożliwia płacenie w sklepach stacjonarnych oraz wypłaty z bankomatów na całym świecie,
  • karta Premium – kosztuje około 29.90 zł miesięcznie, różni się od poprzedniej tym, że jej użytkownicy mogą korzystać z większych limitów darmowego użytkowania oraz są obsługiwani priorytetowo.

Zalety korzystania z Revolut.

Revolut znacznie uławia funkcjonowanie podczas pobytu za granicą. Jest to możliwe dzięki stałego dostępu do środków zgromadzonych na koncie w każdym miejscu na świecie. Dotyczy to nie tylko płatności, ale również wypłat z bankomatów. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się wcześniejszą wymianą gotówki w atrakcyjnym przeliczniku. I to jest właśnie kolejna zaleta usługi Revolut – bardzo korzystna wymiana walutowa. Jak to możliwe? Kurs walutowy wykorzystywany w usłudze jest dokładnie taki sam, jakiego banki używają w transakcjach między sobą, czyli jest płynny. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić znaczną sumę środków oraz czasu, który musielibyśmy spędzić na poszukiwaniu najlepszej oferty wymiany. Inne banki czy kantory nie są w stanie zagwarantować tak korzystnego kursu, przez co korzystanie z ich oferty zwyczajnie się nie opłaca.

Dodatkowo, aplikacja oferuje szereg usług, które mogą znacznie usprawnić wszelkiego rodzaju wyjazdy. Do takich należy między innymi możliwość wykupienia wszelkiego rodzaju ubezpieczeń. W zakres ten wchodzi również ubezpieczenie podróżnicze, którego uruchomienie i wyłączenie może nastąpić automatycznie.

Dla kogo Revolut jest najbardziej korzystny?

Revolut polecany jest przede wszystkim osobom, które dużo podróżują oraz pracują lub studiują za granicą. W przypadku tych drugich, dzięki tak korzystnej karcie wielowalutowej, nie trzeba zakładać konta w obcym kraju. Ponadto jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców współpracujących z zagranicznymi kontrahentami. Tego rodzaju usługa znacznie usprawnia transakcje międzynarodowe oraz pozwala czerpać z nich jak największe korzyści.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *