Pożyczka z odbiorem na poczcie

pożyczka na poczcie

Jeszcze jakiś czas temu mogło się wydawać, że osoby bez osobistych rachunków bankowych są skazane wyłącznie na stacjonarne parabanki i że nie ma dla nich żadnych szans w procesie aplikowania o pożyczkę przez internet. Internetowe instytucje pozabankowe zauważyły, że może to być szansa na pozyskanie zupełnie nowych klientów – już kilka firm oferuje produkty finansowe dla tego typu osób.

Jak wygląda pożyczka z odbiorem na koncie?

Taka pożyczka niewiele się różni od pożyczek, które są przelewane na indywidualne rachunki bankowe. W zasadzie wymogi wobec pożyczkobiorców są takie same – obywatelstwo polskie, polski adres zamieszkania, dowód osobisty, telefon komórkowy i brak wpisów w rejestrach ujawniających dłużników. Natomiast podczas wypełniania wniosku trzeba odznaczyć sposób realizacji pożyczki jako pożyczka z odbiorem na poczcie. Firma pozabankowa może pominąć jakąkolwiek weryfikację online, ale takową trzeba będzie przejść u kuriera, który dostarczy umowę do podpisania wraz z czekiem GIRO. Następnie można udać się do najbliższej placówki pocztowej celem wypłaty gotówki.

Jakie są zalety i wady takiej pożyczki?

Podstawową zaletą jest to, że nie trzeba “na siłę” otwierać konta w banku by móc funkcjonować w świecie pożyczek pozabankowych online. Pożyczka z odbiorem na poczcie może uchronić środki przed komornikiem czy poborcą skarbowym. Wadą jest dłuższy czas oczekiwania na gotówkę, nawet do kilku dni oraz to, że trzeba pofatygować się osobiście na pocztę. Koszt pożyczki może być nieco wyższy z uwagi na fakt, że w grę wchodzi uruchomienie biurokracji i firmy kurierskiej. Zwrotu pożyczki także należy dokonać na poczcie, to zabiera czas. Jednak klientom wady w ogóle nie przeszkadzają, a parabanki widzą, że produkt można doskonalić i rozwijać. Firmy pozabankowe bardzo dobrze reagują na potrzeby swoich klientów, więc nie widzą żadnego większego problemu z wprowadzaniem wszelkiego rodzaju innowacji. Łatwy dostęp do internetowych produktów finansowych sprawia, że klienci bardzo chętnie wracają po coraz większe kwoty pożyczek.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *