Kredyty gotówkowe – najważniejsze informacje

kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe to produkty, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów. Warto wiedzieć gdzie najlepiej starać się o korzystny kredyt i o czym pamiętać podczas przeglądania dostępnych ofert. Czasem przez nieumiejętne skorzystanie z oferty można się narazić na zbyt duże opłaty. 

Dlaczego ludzie decydują się na kredyty gotówkowe?

Ludzie bardzo często decydują się na kredyt gotówkowy. Przede wszystkim dlatego, że uzyskane środki mogą oni przeznaczyć na wybrany cel i wszelkie potrzeby. Bardzo często kredyt gotówkowy pozwala spełnić największe marzenia i zrealizować plany na przyszłość. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku niespodziewanych wydatków jak np. konieczność przeprowadzenia remontu. Jednak nie wszystkie kredyty są opłacalne. 

Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na kredyt gotówkowy?

Nie wszyscy wiedzą, że kredyt gotówkowy generuje wiele dodatkowych kosztów jak np.:

  1. oprocentowanie nominalne – które liczy się w skali roku i jest to parametr, który określa wysokość odsetek koniecznych do zapłacenia, nie mogą one być wyższe nić dwukrotna wartość odsetek ustawowych, 
  2. prowizja kredytowa – kwota konieczna do zapłacenia bankowi za przyznanie pieniędzy, 
  3. dodatkowe opłaty – czyli m.in. polisa na życie, ubezpieczenie kredytu, odsetki karne za opóźnienia w spłatach, a także opłaty za udzielnie kredytu.

Dzięki dostępnym w Internecie porównywarką cenowym można dowiedzieć się, które kredyty są najbardziej opłacalne, a które wiążą się z największymi kosztami. Generalnie warto wiedzieć, że im niższe jest RRSO, tym oferta kredytowa jest korzystniejsza dla konsumenta. Wiele przydatnych informacji można znaleźć na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/.

Najtańsze kredyty 

Ubieganie się o kredyt gotówkowy jest bardzo proste, jednak nawet najmniejsze opóźniania w spłatach rat negatywnie wpływają na historię kredytową i mogą utrudnić proces weryfikacji. 

Zgodnie z najnowszymi informacjami najtańsze kredyty z niezwykle ciekawym RRSO można otrzymać w takich bankach jak: PKO BP, Eurobank, Santander Bank Polska, T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas czy Alior Bank. 

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń 

Większość banków, aby udzielić kredyt gotówkowy wymaga od klienta dokumentów. Jednak w niektórych placówkach można także uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Takie zobowiązanie można zaciągnąć wszędzie, online, o każdej porze dnia. Kredytobiorca musi wskazać we wniosku jedynie źródło swojego dochodu. Warto podkreślić, że nie musi to być umowa o pracę. Aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń należy mieć ukończone 18 lat, jak wspomniano wcześniej mieć stałe źródło dochodu, a także posiadać własne konto bankowe, telefon komórkowy, e-mail i dowód osobisty. 

Wybór najlepszego kredytu gotówkowego to nie taka łatwa sprawa. Nie wystarczy tylko porównać oprocentowanie oferowane przez bank, ale także trzeba pamiętać o innych kosztach jak np. ubezpieczenie kredytu, prowizje itd. Po przeanalizowaniu wszelkich kwestii z pewnością będzie wiadomo, która oferta jest najlepsza. W razie problemów warto skonsultować się z profesjonalnym doradcą. 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *