Kredyty gotówkowe: najważniejsze informacje dla klienta

kredyty w gotowce

W obecnych realiach banki są zmuszone do coraz bardziej intensywnej rywalizacji nie tylko pomiędzy sobą, ale również do rywalizacji z dynamicznie rozwijającym się sektorem pożyczek pozabankowych. Te dwa czynniki sprawiają, że wbrew obiegowemu przekonaniu oferta banków wcale nie należy obecnie do rozwiązań cechujących się utrudnioną dostępnością. Coraz większa liczba instytucji bankowych działających na polskim rynku oferuje swoim klientom chociażby takie rozwiązania, jak kredyty gotówkowe dostępne na oświadczenie, czyli bez konieczności przedstawiania żadnej dodatkowej dokumentacji. Widać więc, że już pod tym względem sposób działania przynajmniej niektórych banków znacznie bardziej przypomina model działalności instytucji pożyczkowych, niż standardowe wyobrażenie o trudno dostępnej ofercie kredytów w bankach.

Nie należy jednak wysuwać z tego faktu zbyt daleko idących wniosków. Co do zasady, chociażby proces weryfikacji naszej zdolności kredytowej w przypadku oferty banków będzie dość znacząco różnić się od tego, co jest charakterystyczne dla działalności sporej liczby instytucji pożyczkowych.

Współczesne kredyty gotówkowe w bankach: co warto o nich wiedzieć?

Była już mowa o tym, że aktualnie takie rozwiązania, jak szeroko rozumiane kredyty gotówkowe coraz częściej są dostępne “na oświadczenie”. Co to jednak dokładnie oznacza? W tym wypadku nie musimy przedstawiać bankowi żadnej dodatkowej dokumentacji potwierdzającej osiągane przez nas dochody. Wysokość owych dochodów deklarujemy we wniosku o przyznanie kredytu. Kolejnym krokiem będzie już tylko sprawdzenie przez bank naszych danych w bazach, w tym przede wszystkim w bazie Biura Informacji Kredytowej. Opcjonalnie bank może wcześniej zażądać od nas wyciągu z konta.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że oferta kredytów gotówkowych na oświadczenie jest aktualnie dostępna w ofercie tylko niektórych banków. Co więcej, sam proces weryfikacji naszej zdolności kredytowej może znacząco różnić się w zależności od konkretnej sytuacji klienta. Zdecydowanie najprościej przedstawia się sprawa wówczas, kiedy staramy się o kredyt gotówkowy w banku, który prowadzi nasz rachunek bieżący. W takim wypadku uzyskanie kredytu gotówkowego bardzo często będzie możliwe w całości online, bez konieczności kontaktu telefonicznego z konsultantem czy też wizyty w oddziale banku. Więcej dokładnych informacji na temat obecnej oferty kredytów gotówkowych przedstawianej przez polskie banki można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/

Co jeszcze warto wiedzieć?

Z faktu, iż kredyty gotówkowe często są obecnie dostępne oświadczenie nie należy jednak wyciągać mylnych wniosków chociażby odnośnie procesu weryfikacji zdolności kredytowej. Pod tym względem polityka banków nadal pozostaje sztywna i rygorystyczna. O ile więc w przypadku niektórych instytucji pożyczkowych negatywna historia na przykład w BIK wcale nie musi przekreślać naszych szans na uzyskanie kredytu, o tyle już w przypadku banków każdy negatywny ślad w którejś z baz de facto pozbawia nas dostępu do oferty kredytowej.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *