Podatek od wygranej – czy zawsze trzeba go zapłacić?

podatek od wygranej

Biorąc udział w loterii lub teleturnieju skupiamy się na tym, aby wypełnić jak najlepiej swoje zadanie i wygrać. Planujemy, na co zostanie przeznaczona kwota, którą otrzymamy i dzielimy przysłowiową „skórę na niedźwiedziu”. Przystępując do konkursu niewielu z nas myśli o podatku, który należy później zapłacić. Organizator zazwyczaj przewiduje tę sytuację i powiększa kwotę nagrody o należny podatek. Jednak to na laureacie spoczywa obowiązek zapłaty.

Czytaj dalej Podatek od wygranej – czy zawsze trzeba go zapłacić?

Revolut – karta wielowalutowa. Komu i dlaczego się opłaca?

revolut

Zakupy w internecie już od wielu lat cieszą się coraz większą popularnością. Z biegiem czasu rośnie również zainteresowanie sklepami zagranicznymi, gdzie można dokonywać zakupów praktycznie bez żadnych barier. W tym miejscu pojawia się jednak problem dotyczący płacenia w obcej walucie oraz związane z nim przewalutowanie. Tego typu rozterek można jednak skutecznie uniknąć zaopatrując się w kartę Revolut, czyli coraz popularniejszą kartę wielowalutową, która umożliwia płacenie na całym świecie bez ponoszenia kosztów, jakie wiążą się z przewalutowaniem.

Czytaj dalej Revolut – karta wielowalutowa. Komu i dlaczego się opłaca?

Pożyczka z odbiorem na poczcie

pożyczka na poczcie

Jeszcze jakiś czas temu mogło się wydawać, że osoby bez osobistych rachunków bankowych są skazane wyłącznie na stacjonarne parabanki i że nie ma dla nich żadnych szans w procesie aplikowania o pożyczkę przez internet. Internetowe instytucje pozabankowe zauważyły, że może to być szansa na pozyskanie zupełnie nowych klientów – już kilka firm oferuje produkty finansowe dla tego typu osób.

Jak wygląda pożyczka z odbiorem na koncie?

Taka pożyczka niewiele się różni od pożyczek, które są przelewane na indywidualne rachunki bankowe. W zasadzie wymogi wobec pożyczkobiorców są takie same – obywatelstwo polskie, polski adres zamieszkania, dowód osobisty, telefon komórkowy i brak wpisów w rejestrach ujawniających dłużników. Natomiast podczas wypełniania wniosku trzeba odznaczyć sposób realizacji pożyczki jako pożyczka z odbiorem na poczcie. Firma pozabankowa może pominąć jakąkolwiek weryfikację online, ale takową trzeba będzie przejść u kuriera, który dostarczy umowę do podpisania wraz z czekiem GIRO. Następnie można udać się do najbliższej placówki pocztowej celem wypłaty gotówki.

Jakie są zalety i wady takiej pożyczki?

Podstawową zaletą jest to, że nie trzeba “na siłę” otwierać konta w banku by móc funkcjonować w świecie pożyczek pozabankowych online. Pożyczka z odbiorem na poczcie może uchronić środki przed komornikiem czy poborcą skarbowym. Wadą jest dłuższy czas oczekiwania na gotówkę, nawet do kilku dni oraz to, że trzeba pofatygować się osobiście na pocztę. Koszt pożyczki może być nieco wyższy z uwagi na fakt, że w grę wchodzi uruchomienie biurokracji i firmy kurierskiej. Zwrotu pożyczki także należy dokonać na poczcie, to zabiera czas. Jednak klientom wady w ogóle nie przeszkadzają, a parabanki widzą, że produkt można doskonalić i rozwijać. Firmy pozabankowe bardzo dobrze reagują na potrzeby swoich klientów, więc nie widzą żadnego większego problemu z wprowadzaniem wszelkiego rodzaju innowacji. Łatwy dostęp do internetowych produktów finansowych sprawia, że klienci bardzo chętnie wracają po coraz większe kwoty pożyczek.

Pożyczki online

pożyczki online

Instytucje bankowe nie zawsze są przyjazne dla swoich klientów, którzy w danej chwili potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Wymagają od nich zazwyczaj udokumentowanego stałego zatrudnienia, potwierdzenia wpływów wynagrodzenia na indywidualny rachunek bankowy, sprawdzają historię kredytową – te wymogi powodują, że osoby wnioskujące o pożyczkę bankową bardzo często słyszą “nie”. Przez takie zachowania banków klienci znaleźli alternatywne rozwiązanie – bardzo chętnie poszukują pożyczek w internecie. Pożyczki online to cała gama atrakcyjnych produktów, które w praktyce są dostępne prawie dla wszystkich.

Czytaj dalej Pożyczki online

Ubezpieczenie nowego sprzętu RTV i AGD- kiedy warto zapłacić a kiedy lepiej zrezygnować

ubezpieczenie rtv agd

Przy każdym zakupie sprzętu RTV AGD sprzedawca proponuje nam dodatkowe ubezpieczenie zakupionego towaru poprzez przedłużenie okresu gwarancji na niego ze standardowych 2 lat do odpowiednio 3-5 lat. Koszt takie ubezpieczenia jest niebagatelny, ponieważ najczęściej wynosi nawet kilkadziesiąt procent wartości nowego urządzenia. Zakres takiego ubezpieczenia oraz jego jakość różni się w zależności od ubezpieczyciela, a wynika to z faktu, że sieci sklepowe współpracują z różnymi podmiotami. W zależności od wariantu dodatkowe lata ochrony od 3-5 lat obowiązują w razie awarii, czyli w ślad za gwarancją producenta, w razie uszkodzenia mechanicznego oraz kradzieży, włamania i rabunku. Czytaj dalej Ubezpieczenie nowego sprzętu RTV i AGD- kiedy warto zapłacić a kiedy lepiej zrezygnować

Kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć zanim weźmiesz?

kredyt hipoteczny

Coraz więcej osób ma zaciągnięty kredyt hipoteczny. Wartość zadłużenia polskich gospodarstw domowych z tego tytułu przekroczyła kwotę 400 mln zł. Polacy na kredyt kupują swoje wymarzone mieszkania. Nie wiadomo jednak jak oceniają swój wybór z perspektywy czasu – są zadowoleni, a może żałują decyzji o wzięciu kredytu. Aby tak nie było przed udaniem się do banku warto nieco wiedzieć o kredycie hipotecznym? Od czego zależy jego koszt? Co to jest WIBOR? Co bierze bank pod uwagę, udzielając decyzji kredytowej?

Czytaj dalej Kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć zanim weźmiesz?